top of page
zindekal

ZİNDEKAL

LR Network

Organik Yaşam Ürünleri

Doğal beslenme ürünleri, doğal gıda takviyeleri ve organik giyim malzemeleri, organik tarım kurallarına göre yetiştirilen aloe vera,  organik pamuk, bamboo gibi doğal malzemelerle ve doğal yöntemlerle üretilmiş, kimyasal katkı maddeleri içermeyen doğal ürünlerdir.

Organik Tarım

 

Organik tarım,  üretimde hiçbir kimyasal girdi kullanılmadan,  çevreye zarar vermeyen üretim şeklini ifade eder. Organik tarımın her aşaması kontrol edilmekte ve belirli sertifikasyonlara tabi tutulmaktadır.

 

Organik tarımda ürün yetiştirilmesi, toplanması, hasat, kesim, işleme, ambalajlama, etiketleme, depolama, taşıma ile ürünün tüketiciye ulaştırılması aşamasında hiçbir kimyasal ya da tarımsal ilaç kullanılmamaktadır. Organik tarım sayesinde çiftçiler ve aileleri tarım ilaçlarına maruz kalmadıklarından ilk başta onları daha sonra toplumun sağlığını korur.

 

Özellikle tekstil ürünlerinde ağartıcı ve kimyasal boya kullanılması maalesef sağlığımızı ciddi yönde tehdit etmektedir. Halbuki organik ürünler vücudunuzun doğal dengesini bozmaz, tamamen doğadaki organik bitkilerden elde edilir,saf ve doğal olmayan hiçbir madde içermez.

 

Organik ürünleri kullanmakla sağlığımızı korur, alerji riskimizi azaltır ve birçok hastalığa neden olan kimyasal kalıntılardan uzaklaşırız. Çocuklarımıza temiz,doğal bir çevre bırakma çabalarına katkıda bulunuruz.

bottom of page